usuwanie znamion Nowy Sącz
57_quarter_1

Centrum Medyczne Galmedic

Usuwanie znamion Nowy Sącz

W Centrum Medycznym Galmedic lekarze z powodzeniem wykonują chirurgiczne usuwanie znamion z problematycznych lokalizacji na skórze pacjenta.

Usuwanie znamion Nowy Sącz – Galmedic

Usuwanie znamion należy do coraz powszechniejszych, bezpiecznych i mało inwazyjnych procedur z pogranicza dermatologii i chirurgii. Efektem zabiegu jest szybka poprawa ogólnego wyglądu skóry oraz jej kondycji i stanu zdrowia. Likwidacja zmian skórnych pomaga ponadto w diagnostyce znamion o charakterze chorobowym, w tym również nowotworu złośliwego skóry, czyli czerniaka. Decyzję o zabiegu zawsze należy podjąć wspólnie z lekarzem specjalistą oraz po uprzedniej konsultacji specjalistycznej. By w optymalny sposób dobrać metodę leczniczą do potrzeb i możliwości oraz stanu zdrowia każdego pacjenta, konieczne jest wykonanie badania (często również z użyciem dermatoskopu pod wielokrotnym powiększeniem) oraz przeprowadzenie wywiadu medycznego. Już na etapie kwalifikacji pacjenta do zabiegu można bowiem zweryfikować istnienie wskazań do usunięcia zmian oraz wyeliminować ewentualne przeciwwskazania. 

Obecnie usuwanie znamion zaleca się zarówno ze względów kosmetycznych, jak i zdrowotnych. Pierwotnym celem wykonywania tego zabiegu było jednak leczenie chorobowych zmian skórnych. Z tego względu nie zaleca się profilaktycznego usuwania zmian powstałych na ciele człowieka. Jeżeli pacjent zauważa na powierzchni skóry jakiekolwiek niepokojące zmiany i odczuwa nieprzyjemne dolegliwości, powinien niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Mogą być to bowiem pierwsze sygnały rozwoju nieprawidłowych, atypowych zmian na skórze. Jeżeli jest to wskazane, dopiero po konsultacji lekarskiej należy poddać się zabiegowi z użyciem skalpela, lasera lub elektrokoagulatora.

Estetyczne i kosmetyczne wskazania do usuwania znamion w Nowym Sączu – kwalifikacja pacjentów do zabiegu laserowego i elektrokoagulacji

Każde usuwanie znamion skórnych wymaga zalecenia lekarskiego i zgody specjalisty. Podczas konsultacji medycznej lekarz zapoznaje się bowiem z dolegliwościami, jakie towarzyszą pacjentowi oraz ocenia konieczność wykonania zabiegu. Zwykle nie odmawia się usuwania znamion. Wyjątek stanowią jednak sytuacje, w których nie istnieją medyczne ani kosmetyczne wskazania do zabiegu lub u pacjenta występują przeciwwskazania. Jeżeli pacjent zgłasza się do lekarza bez dolegliwości, ale z uczuciem dyskomfortu estetycznego i kosmetycznego, zaleca się zwykle laserowe usuwanie znamion. Popularna jest również elektrokoagulacja zmian skórnych.

Zasady, jakimi kierujemy się podczas codziennej pracy z pacjentem, można poznać w zakładce O nas.

usuwanie znamion Nowy Sącz

Usuwanie znamion – Nowy Sącz – zabiegi kosmetyczne (usuwanie myszki, naczyniaków, kurzajek, pieprzyków, brodawek)

Za pomocą lasera oraz elektrokoagulatora możliwe jest bezpieczne usuwanie znamion w Nowym Sączu jedynie ze wskazań kosmetycznych. Laser frakcyjny CO2 wykorzystuje wiązkę świetlną, natomiast elektrokoagulator – prąd elektryczny o dużej częstotliwości i niskim napięciu. Dzięki nim można usunąć znamię bez ryzyka powstania blizny na skórze pacjenta. Niemożliwe jest jednak zastosowanie tych metod w stosunku do chorobowo zmienionych znamion. Zarówno laser, jak i prąd elektryczny niszczą komórki i tkanki skóry, prowadząc do stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. W ten sposób w miejscu zniszczonego znamienia skórnego powstaje nowa tkanka. Tą metodą najczęściej usuwa się zmiany barwnikowe, głównie powszechne pieprzyki, również w ramach zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Lokalizacja znamion skórnych to nie problem – usuwanie znamion z miejsc intymnych i twarzy

W Centrum Medycznym Galmedic lekarze z powodzeniem wykonują chirurgiczne usuwanie znamion z problematycznych lokalizacji na skórze pacjenta. To przede wszystkim pieprzyki i inne zmiany zlokalizowane na twarzy i wrażliwych okolicach ciała. Wśród nich wymienia się okolice intymne, pachwiny, dłonie i stopy oraz szyję. Bez względu na miejsce na ciele, na którym umiejscowione jest znamię skórne, jakie poddajemy zabiegowi, zawsze konieczne jest uprzednie przygotowanie skóry pacjenta. Ze jego strony wystarczy jedynie odpowiednia dbałość i stan higieniczny skóry oraz ewentualna depilacja. Lekarz po kwalifikacji do zabiegu oczyszcza i dezynfekuje skórę pacjenta. Konieczne jest również zastosowanie znieczulenia miejscowego, dzięki któremu zabieg jest całkowicie bezbolesny i komfortowy.

Skuteczne usuwanie czerniaka Nowy Sącz – opieka chirurgiczna

Chirurgiczne usuwanie znamion stanowi jedyną skuteczną metodę leczenia nowotworu złośliwego skóry (czerniaka). Podczas tej procedury medycznej lekarz posługuje się skalpelem. Dzięki temu może w całości usunąć znamię skórne z podłoża w taki sposób, by nie uszkodzić struktury tkanek. Chirurg wycina znamię, a następnie umieszcza pobrany wycinek w specjalnym roztworze formaliny. Ranę zasklepia z użyciem szwów chirurgicznych, zabezpieczając je jałowym opatrunkiem. 

Lekarz wycina jednak nie tylko zmianę skórną, ale również część zdrowych tkanek. By móc przekazać wycinek do badania histopatologicznego, konieczne jest bowiem wycięcie zmiany wraz z marginesem zdrowej skóry. Biopsja jest profesjonalną metodą diagnostyczną, dającą konkretną odpowiedź na pytanie o rodzaj wycinanej zmiany i jej charakter. Jedynie na podstawie wyniku badania histopatologicznego można również ocenić stopień zezłośliwienia czerniaka i ustalić plan leczenia onkologicznego.

elektrokoagulacja znamion

Usuwanie znamion – czy guzy skórne są niebezpieczne? Jak przebiega usuwanie włókniaków i tłuszczaków?

Większość widocznych na powierzchni skóry guzów to nowotwory łagodne, wywodzące się z dojrzałych tkanek. Ich etiologia nie jest do końca znana, a ich najczęstsze postaci to włókniaki i tłuszczaki. Zaleca się je usuwać wyłącznie z wykorzystaniem chirurgicznej metody, podczas której lekarz posługuje się skalpelem. Guzki mogą pojawiać się w mnogich skupiskach oraz w sposób nagły i niekontrolowany. Objawy te mogą być także wskazaniem do diagnostyki zmian skórnych w kierunku znamion o charakterze nowotworowym. Czujność wzbudzają również pojedyncze, spłaszczone guzki z odchyleniami w obrazie klinicznym. Wówczas jako pierwsze wykonuje się badanie dermatoskopowe.

Guzki na twarzy występują zwykle w okolicy mieszków włosowych i gruczołów łojowych oraz w wyniku zaczopowania ich ujść. To najczęściej kaszaki, które mają formę wypukłych, niewielkich guzków o średnicy kilku milimetrów. Są tej samej barwy co ludzka skóra. Czasami mogą jednak przekształcać się w znamiona o zabarwieniu żółtym lub białym. Usuwanie znamion przypominających swoją formą guzy skórne zaleca się podczas mało inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Diagnostyka dermatologa lub chirurga pozwala na ograniczenie ryzyka rozwoju infekcji wirusowych czy dalszego powiększania groźnych zmian.

Rekonwalescencja a metody usuwania znamion

Proces gojenia po zabiegu usuwania znamion w Nowym Sączu nie jest długotrwały ani skomplikowany. Usuwanie zmian skórnych nie wiąże się z koniecznością hospitalizacji czy odbycia długotrwałej rekonwalescencji. Wręcz przeciwnie – tuż po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności i obowiązków. Choć chirurgiczne usuwanie znamion skórnych wiąże się z większym ryzykiem powstawania blizny niż w przypadku laserowego usuwania pieprzyków, likwidacja znamion na skórze uważana jest za zabieg estetyczny i zdrowotny, a blizna najczęściej jest dużo mniejsza niż samo znamię.

Pacjent, który decyduje się na usunięcie znamion, powinien przestrzegać zaleceń lekarskich po zabiegu. Konieczne jest stosowanie kremów z filtrem UV, powstrzymanie się od kąpieli w wannie, wizyt w saunach, basenach i solariach. Niewskazana jest ekspozycja na promienie ultrafioletowe, zarówno naturalne promienie słoneczne, jak i promieniowanie sztuczne. Po chirurgicznym wycięciu znamion niektórzy pacjenci zauważają tkliwość i bolesność okolicy zabiegowej. To jednak naturalny proces gojenia się rany, wynikający z konieczności przerwania ciągłości skóry za pomocą skalpela. Dolegliwości te mają więc charakter przemijający. Jeżeli pacjent zauważa niepokojące objawy, zaleca się niezwłoczną konsultację lekarską.

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych i elektrokoagulacja

Cennik usuwania znamion skórnych

200 PLN

Chirurgiczna

Konsultacja

  • Wybranie właściwej metody leczenia

100 PLN

Histopatologiczne

Badanie

  • Jednej zmiany skórnej

od 600 PLN

Usuwanie znamion

Usuwanie

  • Usuwamy znamiona z całego ciała

Cena uzależniona od wielkości zmiany, ustalana indywidualnie z pacjentem podczas konsultacji przed zabiegiem

Znajdz odpowiedź na często zadawane pytania

Chętnie udzielamy niezbędnej pomocy

Naszym priorytetem jest rozwianie wszelkich wątpliwości naszych pacjentów. Przystępując do każdej procedury medycznej, zawsze poprzedzamy ją konsultacją. Pacjenci zainteresowani wizytą u specjalisty często mają wiele pytań. Mając to na uwadze, stworzyliśmy zestaw najczęściej zadawanych pytań. Mamy nadzieję, że pomoże to w rozwianiu wszelkich wątpliwości. Jeśli jednak nie znajdą państwo odpowiedzi na swoje pytanie, prosimy o kontakt.

Tak, zabieg likwidacji znamion uznawany jest za mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny.

Tak, zmiany o charakterze nowotworowym lub niejednoznaczne w obrazie diagnostycznym usuwa się chirurgicznie z wykorzystaniem skalpela.

Tak zabieg poprzedza się konsultacją i diagnostyką specjalistyczną.

Tak, kwalifikacją zajmuje się chirurg. Podczas konsultacji weryfikuje istnienie wskazań do zabiegu oraz eliminuje ewentualne przeciwwskazania.

Usuwanie znamion nie wymaga specjalistycznego przygotowania ze strony pacjenta. Wszystkimi formalnościami zajmują się lekarze.

Tak, możliwe jest laserowe usuwanie przebarwień na skórze pacjenta.

Najczęściej usuwa się pieprzyki, brodawki oraz czerniaka.

Nie. Laserowe usuwanie znamion wskazane jest wyłącznie w celach kosmetycznych, nie leczniczych.

Tak, chirurgiczne usuwanie znamion jest metodą leczenia czerniaka.

Niektórzy pacjenci zauważają krwawienie z rany lub wysięk. Są to jednak dolegliwości przemijające. Jeżeli wzbudzają dyskomfort lub niepokój, warto zasięgnąć porady lekarza.

Zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowanemu znieczuleniu miejscowemu.

Zabieg nie wymaga hospitalizacji i nie wiąże się z długotrwałą rekonwalescencją.

Pieprzyki powstają z nagromadzenia komórek barwnikowych skóry (melanocytów) w jednym miejscu na powierzchni skóry. Większość z nich ma charakter łagodny, ale każdą zmianę w ich wyglądzie należy poddać obserwacji i diagnostyce.

Skuteczną metodą jest laserowe usuwanie znamion lub elektrokoagulacja.

Zabieg wykonuje wykwalifikowany i doświadczony chirurg Centrum Medycznego Galmedic.

Do najpowszechniejszych metod zalicza się zabieg z użyciem skalpela, lasera lub elektrokoagulatora.

To przede wszystkim względy estetyczne: gdy znamię zlokalizowane jest w obszarze niekomfortowym dla pacjenta, jest wypukłe, pokryte owłosieniem lub często ulega uszkodzeniom mechanicznym.

Dzięki laserowi frakcyjnemu CO2 możliwe staje się pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. Wiązka światła powoduje mikrouszkodzenia skóry, które następnie ulegają naprawie.

Tak, to zabieg wykorzystujący bezpieczny prąd elektryczny, który wytwarza wysoką temperaturę i powoduje wystąpienie zjawiska termolizy, czyli drobnych oparzeń tkanki.